معرفی غذاهای محلی ایروان

شما گردشگران که قصد سفر به شهرها و کشورها دارید همیشه در نظر داشته باشید که یکی از سوژه های بسیار عالی در سفر غذاهای محلی آن شهر یا منطقه می باشد.زیرا غذاها هم نمادی از جذب توریست و گردشگرها به شهر ها می باشد.

ما در این پست قصد معرفی غذاهای محلی ایروان داریم.ایروان غذاهای بسیار لذیذی دارد,همچنین که خود کشور ارمنستان دارای غذاهایی ناب و خوشمزه است.همچنین که در پست های قبلی هم گفته ایم اگر غذایی شبیه به غذاهای ما در رستوران ها دیدید ,فکر نکنید تفاوتی ندارد با غذای ما ,چون ادویه های خاص هر منطقه زیاد تفاوت دارد و طعم غذا را تغییر می دهد.

کوفته گوشت (Beef Kofta)

این غذا که اسم ایرانی دارد بسیار غذای خوشمزه ای می باشد.کوفته گوشت ارمنی یکی از غذاهای سنتی ارمنستان می باشد که با گوشت گاو , پیاز، سیر، خرده نان و ادویه‌جات ترکیب شده و در سس مخصوص گوجه فرنگی طبخ می‌شود.این غذا را هم «توپک‌های گوشتی» می نامند که از مضمون فارسی گرفته اند.

نان لواش ارمنی با پنیر

یکی از نان های خوشمزه ارمنستان و ایروان,نان لواش ارمنی (Lamadzho or lahmacun)می باشد که به شیوه‌ها و با ترکیب‌های مختلفی از جمله برش‌های گوشت نیز تهیه می‌شود.یکی از خوشمزه ترین نان های لواش ارمنی ان لواش پنیری است که در تهیه آن تکه‌های پنیر به همراه نعنا و فلفل با خمیر ترکیب شده و برای چند دقیقه بر روی آتش پخته می‌شود.

خوراک گوشت با سس انار

یکی از چیزهای خاص که همیشه در آشپزخانه ها و رستوران های ارمنستان می توانید ببنید,انار است.بیشتر نوشیدنی ها و سس های موجود در ایروان از انار تهیه می شوند.خوراک گوشت ارمنی بسیار مزه متفاوتی دارد و بسیار طعم ملس انار برای شما همراه با گوشت متفاوت می باشد که اگر تست کنید حتما برای همیشه در ذهن شما طعم ان باقی می ماند .

دلمه

یکی از غذاهای که نماد ملی ارمنی دارد,دلمه می باشد.این غذا که با گوشت بره و میوه‌های خشک‌شده در داخل برگ کلم پیچیده شده و با سس مخصوص طبخ می کنند.وجه تسمیه نام این غذا در زبان ارمنی نیز برگرفته از از کلمه «تولی»گرفته شده است.

خاشلاما

خاشلاما یکی از قدیمی ترین غذاهای سنتی ارمنستان می باشد که از گوشت بره به همراه سبزیجات تهیه می‌شود.

گاتا

یکی از شیرینی های سنتی ارمنی بسیار خوشمزه گاتا نام دارد.این شیرینی بسیار شبیه به قطاب است.

مطالب مرتبط