دیدنی‌های آلانیا

یکی از شهرهای توریستی و گردشگری ترکیه,شهر آلانیا است که ترکیب با شکوهی از دریا و جنگل های آرام و بی نظیر را می توان در این شهر توریستی مشاهده کرد.شهر الانیا جز شهرهای تاریخی ترکیه محسوب می شود که در ۱۳۵ کیلومتری شهر آنتالیا قرار دارد.

در این پست از سایت گردشگرها ما قصد بر این داریم مکان های دیدنی الانیا برای شما علاقه مندان به تور آنتالیا معرفی کنیم .

پارک دلفین سیا لانیا

 

پارکی بسیار زیبا به نام پارک دلفین سیا لانیا در ۱۰۰ کیلومتری شهر آنتالیا واقع شده است که کمی پر خرج و هزینه بالایی دارد ,اما جذابیت های خاص و بی نظیری برای علاقه مندان به ورزش های آبی فراهم کرده اند که در نوع و سبک خاصی گرداوری شده است.یکی از سرگرمی ها ویژه این پارک شنا در استخر همراه با شیرهای دریایی و دلفین‌ها می باشد.

 

آبشار دیمجای

 

دومین تیتر از دیدنی های الانیا ,آبشار دیمجای را برای شما معرفی می کنیم.این آبشار در در رودخانه دیمجای واقع شده است.گذر این آبشار از قونیه به سمت دریای مدیترانه به طول ۲۰۰ کیلومتر است که نکته بسیار خوب این آبشار و رودخانه برای گردشگران این است که می توانند سوار بر آلاچیق شوند و غذای خود را بر روی رودخانه میل کنند.

ساحل کلئوپاترا

 

آنتالیای ترکیه که ساحل های معروفی دارد و گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است,یکی از این ساحل های بی نظیر در الانیا می باشد.ساحل کلئوپاترا در غرب شبه جزیره تاریخی آلانیا و روبروی غار داملاتاش واقع شده است. ساحل کلئوپاترا به طول حدود ۲ کیلومتر شبیه به یک استخر کوچک است که دارای دریا و ساحل شنی است.

 

غار داملاتاش

 

علاوه بر دیدنی های دریایی الانیا,یکی از دیدنی های خاص این شهر غار داملاتاش می باشد.این غار که به صورت اتفاقی توسط یک انفجار دینامیت کشف شد که به منظور باز نمودن توده‌ی سنگ در زمان ساخت بندر آلانیا بود.این غار بسیار دیدنی و متفاوت می باشد که سنگ هایی که در این غار دیده می شوند به اولین دوران زمین‌شناسی نسبت داده شده است.

 

برج قرمز

 

نماد شهر آلانیا برج قرمز می باشد که این برج تاریخی در پرچم شهر آلانیا به کار رفته است.این برج تاریخی از بهترین نمونه‌های معماری نظامی قرون وسطی به جا مانده است و بهترین ساختمان حفاظت شده از دوره سلجوقی در شهر آلانیا است.در حال حاظر این برج تاریخی به عنوان موزه مردم‌شناسی شهر آلانیا که در کنار آن هم محل نمایش دائمی فرش، لباس، بشقاب، تابه، اسلحه شده است.

 

 

جمعه بازار آلانیا

 

یکی از جمعه بازارهای متفاوت را می توان در شهر الانیا دید,در این جمعه بازار شما می توانید صنایع دستی تمام کشور را ببنید و خریداری کنید.این جمعه بازار  از بزرگ‌ترین بازارها در ساحل جنوبی ترکیه است.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. سبحان گفت:

    عالی

  2. صمد گفت:

    سلام
    ممنون از شما بابت وب سایت بی نظیرتون