انواع کلاس پرواز در هواپیماها

اگر شما برای تهیه بلیط به سایت های فروش بلیط هواپیما مراجعه کرده اید ,دیده اید که نوع کلاس پرواز مشخص شده است و برای شما سوال پیش بیاید که کلاس پرواز یعنی چه؟.یا اینکه شاید فرزندان شما بعد دیدن کلاس پرواز در سایت های هواپیمایی از شما سوال پرسیده باشند و شما برای پاسخ به ان به فکر فرو رفته باشید.

کلاس پرواز در هواپیما در کل به این معنا تشبیه می شود که درجه‌بندی صندلی‌ها و امکاناتی که ایرلاین‌ها به مسافران عرضه می‌کنند هر چند در پرواز ها این درجه بندی متفاوت می باشد را کلاس پرواز در هواپیما می گویند.

ما در این پست شما را با سه نوع کلاس پرواز در هواپیما آشنا می کنیم که هر یک از آنها قیمتی متفاوت دارند.

فرست کلاس : First Class یا F

در حال حاظر بهترین کلاس پروازی ,فرست کلاس می باشد.این کلاس پرواز درجه یک می باشد که تعداد صندلی های و امکانات آن در هواپیما بیشتر از ۲۰ صندلی نمی باشد.خدماتی که در این کلاس برای مسافرین می دهند از جمله:تلویزیون خصوصی با ریموت کنترل، لپ تاپ، سرویس اینترنت ماهواره ای، صندلی های اتوماتیک با قابلیت تنظیم زیر پا، پشت و پشتی سر به حالت یک بالش انعطاف پذیر و سرویس بهداشتی جداگانه برای مسافرین خود ارائه می دهند.این خدمات شبیه به خدمات یک هتل پنج ستاره شیک می باشد که در این کلاس برای مسافرین خود پیش بینی کرده اند .

یکی دیگر از خدمات این کلاس پروازی برای مسافرین خود ارائه می هد,بهترین نوشیدنی‌ها و غذاها می باشد که بین انواع دسر، پیش‌غذا و نوشیدنی انتخاب با خود مسافر می باشد.در بعضی از فرودگاه که بعد از مسافت طولانی مسافرین به مقصد می رسند برای آنها سالن مخصوص فرست کلاس مجلل‌تر با امکانات بیشتری در فرودگاه ها پیش بینی کرده اند.

قیمت این کلاس پروازی در بین دیگر کلاس های پرواز ,گرانتر می باشد.زیرا بیشتر مشتریان فرست کلاس، مسافران VIP و سرمایه داران بزرگ هستند.

کلاس تجاری : business class یاc

دومین کلاس پروازی که ارائه می شود ,کلاس تجار می باشد .این نوع کلاس پرواز بیشتر مسافرین برای مقصد های دور انتخاب می کنند ,در این نوع کلاس که در پرواز های داخلی هم وجود دارد تفاوت زیادی با کلاس اقتصادی مشاهده نمی شود.اما برای مقصد ها دور تفاوت همراه با امکانات خوب آن دیده می شود.

خدماتی که در کلاس تجاری برای مسافرین در پرواز ارائه می شود از جمله :سرو غذاهای گرم و دارای کترینگ متفاوت,در کلاس تجاری مهماندارها رسیدگی بیشتری دارند و کلاس کابین از سایر مسافرین مجزاست.یکی از تفاوتی که در این نوع کلاس تجاری باید ذکر کنیم,قیمت پایین تر بلیط آن نسبت به فرست کلاس می باشد.

کلاس اقتصادی یا کلاس اکونومی :- economy class یا Y

سومین درجه از کلاس پروازی ,کلاس اقتصادی می باشد. در این کلاس پرواز خدمات خیلی خاصی وجود ندارد .زیرا خدماتی که برای مسافرین پیش بینی کرده اند بسیار معمولی می باشد .مثلا در بعضی هواپیماها برای صندلی‌های کلاس اکونومی مانیتور و هدفون هم تعبیه شده است که مسافران در تغییر برنامه‌‌های آن حق انتخاب زیادی ندارند.

مطالب مرتبط