ظرفیت برخی هواپیماهای ایرباس

هواپیما یکی از تحولاتی بود که بعد از کشف بسیاری از مشکلات بشر راه به راحتی و آسانی حل کرد.ما در این پست قصد معرفی انواع هواپیما ایرباس برای شما داریم.

یکی از هواپیمای ایرباس ,آ-۳۰۰ (Airbus A۳۰۰) می باشد.این هواپیما که ساخت شرکت ایرباس می باشد در سال در۶ آبان ۱۳۵۱ (۲۸ اکتبر ۱۹۷۲ معرفی شد, و در سال در ژوئیه ۲۰۰۷ ساخت این هواپیما پایان رسید.هواپیمای ایرباس ,آ-۳۰۰ دارای دو موتور می باشد که موتورهای این زیر دو بال ان است.فاصله دو نوک دو بال آن ۴۴٫۸ متر می باشد. این هواپیما به طول ۵۴٫۱ متر و ارتفاع: ۱۶٫۵ متر است که ظرفیت مسافر ان ظرفیت مسافر است.

تقریبا در اطلاعاتی که از سرعت هواپیمای Airbus A۳۰۰ جستجو کردیم ۸۵/۰ ماخ (۸۹۵ کیلومتر بر ساعت) است.همچنین محدوده این مدل از ایرباس ۷۷۰۰ کیلومتر می باشد.پروژه ساخت این هواپیما که در سال شصت میلادی کلید خورده است ,در ابتدا یک پروژه مشترک بین انگلستان، آلمان غربی و فرانسه به اجرا درآمد که در ادامه کار انگلستان از این پروژه عقب‌نشینی کرد اما فرانسه و آلمان رسما تا مرحله آخر این پروژه که در اکتبر  ۱۹۷۲ بود ,به پایان رساندن.

ایرباسA380-800

یکی از مدل های دیگر از شرکت هواپیمایی ایرباس مدل A380-800 می باشد.این مدل هواپیما در طرح ساخته شده است که ,یک مدل ان باری است و A380-800F  مختلف را داراست و توانایی پیمودن مسافت ۸۰۰۰ مایل را دارد و مدل دیگر آن توانایی حمل ۱۵۰ تن بار در مسافت ۵۶۰۰ مایل را داراست.

اولین پرواز هواپیمای ایرباس A380-800 در سال ۲۰۰۹ می باشد.تعداد موتورهای این هواپیما ,چهارتا می باشد که حداکثر سرعت (در ارتفاع ۳۵٫۰۰۰ فوت ) می باشد.مدل مسافر بری ایرباس A380-800  شامل پیکر بندی و ساختار دو طبقه می باشد که گنجایش آن بین ۶۰۰ نفر الی ۸۰۰ نفر می باشد.

ایرباس ای۳۵۰

یکی دیگر از انواع هواپیماهای ایرباس,ایرباس ای۳۵۰ می باشد.این هواپیما دو موتوره است که نخستین پرواز آن در سال ۲۰۱۳ بوده است.یکی از مزیت های اصلی ایرباس ای ۳۵۰ جابجایی تعداد زیادی مسافر در مسافت‌های طولانی است که ظرفیت ۳۵۰ نفر دارد.

ایرباس آ-۳۴۰

یکی دیگر از هواپیماهای چهار موتوره شرکت ایرباس که در سال ۱۹۹۱–۲۰۱۱ ساخته شده است,مدل ایرباس آ-۳۴۰ می باشد.این هواپیما حداقل ظرفیت حمل و جابه جایی ۴۴۰ مسافر دارد که فاصله نوک دو بال: ۶۰٫۳ متر و طول: ۶۳٫۶ متر,ارتفاع: ۱۶٫۸ متر می باشد .

مطالب مرتبط