قشم ایر

قشم ایر به عنوان یکی از شرکت های هواپیمایی داخلی از سال ۷۲ تا کنون، در حال سرویس دهی به توریست های داخلی و خارجی است. این ایرلاین در سال ۹۳ بعد از ده سال سرویس دهی به صورت خصوصی به شرکت نفت جمهوری اسلامی ایران واگذار شد.

 

قشم ایر در زمانی که در دراختیار هولدینگ سورینت با مالکیت بابک زنجانی بود، به صورت اجاره ای، کار انتقال مسافرین را بر عهده داشت. در حال حاضر این ایرلاین داخلی با ۱۸ فروند هواپیما، مسافرین را در ۱۴ مقصد جابجا می کند

قشم ایر اولین پرواز هایش را در مسیر تهران – قشم  و تهران – دبی انجام داد اما به مرور دامنه ی کاری خود را توسعه داد، تا اینکه دفتر اصلی خود را در تهران مستقر کرد.

علاوه بر پروازهای داخلی قشم ایر به طور بین المللی سرویس دهنده ی خدمات به توریست هایی است که به عتبات عالیات و دمشق می روند. علاوه بر این مقاصد خارجی نظیر، دبی، شارجه، راس الخیمه، منامه بحرین و…  نیز در سرویس بین المللی قشم ایر قرار دارد.

قشم ایر در مسیرهای تهران- شانگهای، تهران- استانبول، تهران- کابل، تهران-دبی و تهران-اسلام-آباد به حمل بار نیز تا ظرفیت ۵۰ تن می پردازد چرا که دو فروند هواپیمای ایلوشین ۷۶ باری را در اختیار دارد که در اختیار کمتر شرکت هواپیمایی است.

بعد از اینکه قشم ایر به اهداف خود دست یافت، در سال ۸۵ تصمیم بر آن شد که این شرکت واگذار شود در نتیجه بعد از سه سال تلاش در سال ۸۸، شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم مالک این شرکت گردید.

جالب است بدانید که ایرباس آ-۳۰۰-۶۰۰ این شرکت به عنوان هواپیمای اختصاصی باشگاه پرسپولیس به حساب می آید. از ویژگی های کادر قشم ایر، وجود هواپیماهای دور برد، کادر قوی و سرویس امن است.

تعداد و نوع ناوگان های قشم ایر به صورت زیر می باشد:

 

مطالب مرتبط