اقلام ممنوعه در هواپیما

اگر می خواهید بدون دردسر و صرف وقت از قسمت کنترل امنیت فرودگاه عبور کنید لازم می باشد که لیست اقلام ممنوع در هواپیما را بدانید و از همراه داشتن آنها خود داری کنید.اما در بعضی مواقع با داشتن مجوز و راهنمایی از شرکت هواپیمایی مورد‌نظرتان بعضی از اقلام را داشته باشید.

با ما همراه باشید تا در این مقاله از سایت گردشگرها برای شما راهنمایی لازم داشته باشید تا یک پرواز بدون حاشیه را داشته باشید.

سلاح گرم

به همراه داشتن سلاح گرم در کیف ممنوع می باشد.اما اگر شما قصد حمل سلاح گرم خود که دارای مجوز می باشد و خالی از گلوله باشند و در محفظه‌ای بسته با بدنه‌ی محکم قرار داشته باشد مشکلی ندارد. یکی از روش هایی که با هماهنگی شرکت هواپیمایی که بلیط پرواز را رزرو کرده اید که بتوانید بدون حاشیه سلاح مورد نظر خود را جابه جا کنید این می باشد که می توانید از جمله فندک تفنگی، قطعات اسلحه، تفنگ ساچمه‌ای، کپی واقعی از اسلحه، تفنگ و تپانچه‌ی آموزشی با هماهنگی لازم در چمدان همراه داشته باشید.

اشیای تیز

بدانید به همراه داشتن جعبه برش، یخ شکن، چاقو، ساطور، تیغ ریش تراشی، شمشیر، تیغ و قیچی‌ با تیغه‌های بلند‌تر از ۱۰ سانتی‌متر ممنوع می باشد.

لوازم دفاع شخصی و هنر‌های رزمی

شما از به همراه داشتن لوازم دفاع شخصی و هنر‌های رزمی در کیف دستی خود نگهداری در هنگام پرواز نداشته باشید.شما می توانید در چمدان آنها را به همراه داشته باشید از جمله:

چماق و گرز، اسپری فلفل، ستاره‌ی پرتابی نینجا، باتوم، تفنگ شوکر، پنجه بوکس و سایر سلاح هنر‌های رزمی.

مقدار مایعات

شما با رعایت قوانین می توانید مایعات را به همراه داشته باشید.قوانین به همراه داشتن مایعات این می باشد که :

۱- حداکثر وزنشان ۱۰۰ گرم باشد

۲- بطری‌ها باید در داخل کیسه‌های مخصوص قرار بگیرند.

۳- هر نفر فقط می‌تواند یک کیسه

وسایل ورزشی

از به همراه داشتن این وسایل در کیف دستی خود داری کنید زیرا ممنوع می باشد,اما می توانید در چمدان به همراه داشته باشید:

چوب بیس‌بال، تیر‌و‌کمان، چوب هاکی و لاکروس، چوب اسکی، چوب گلف، چوب بیلیارد، تفنگ نیزه‌ای

ابزار‌آلات

ابزار‌آلات و پیچ گوشتی هایی که که طولشان ۱۸ سانتی متر یا کمتر باشد، می‌توانند در کیف دستی قرار بگیرند.اما سایر ابزار‌آلات که طولشان از ۱۸ سانتی متر می باشد در چمدان نگه داری کنید.

مطالب مرتبط