هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی نام آشنای ماهان در ابتدا توسط خیریه ی مولی الموحدین، در استان کرمان به طور خصوصی تاسیس شد. اما بعد از انجام موفق پروازها در طول چند سال، تصمیم بر آن شد که دفتر اصلی ان را در تهران دایر نمایند. این هواپیمایی اولین شرکت داخلی بوده که پروازهای داخلی و خارجی را همزمان از بدو کار ساپورت کرده است. اولین پرواز های داخلی و خارجی این هواپیمایی، به ترتیب در مسیر های کرمان – تهران ، و تهران – دمشق بوده است.

در حال حاضر هواپیمایی ماهان دارای ۳۶ ناوگان است که در مسیر های مختلف در حال خدمت رسانی است. این شرکت قصد دارد حدود ۱۸ فروند هواپیمای دیگر به ناوگان هوایی خود اضافه کند.

پرواز های داخلی ماهان

ماهان دارای پروازهای داخلی بسیاری است که به طور شبانه روزی مسافران را جابجا می کند. به عنوان نمونه می توانید به مبدا و مقصد های زیر توجه کنید:

پروازها با مبدا تهران : مشهد، کرمان، اهواز، ایرانشهر، بندرعباس، بیرجند، خرم آباد، زابل، زاهدان، ساری، سنندج، سیرجان، شیراز، قشم، کرمانشاه و رفسنجان

پروازهای ساری به مشهد و تهران منتهی می شود

پروازهای قشم، به تهران، اصفهان و کرمان می انجامد

پروازهای کرمان به تهران و مشهد منتهی می شود

پرواز های مشهد، به تهران، ساری، کرمان، اهواز، بندرعباس، اصفهان و زنجان و کیش منتهی می شود

پروازهای بند عباس به مشهد و تهران و تبریز ختم می شود

پرواز های خارجی ماهان

پروازهایی که هواپیمایی ماهان به طور بین المللی پشتیبانی می کند در کشورهای اروپایی و آسیایی صورت می پذیرد. به عنوان نمونه می توان گفت موفق ترین پروازهای ماهان، در مسیر های زیر بوده است:

پروازهای خارجی این شرکت از تهران شامل : دبی، دوسلدورف، بانکوک، استانبول، آنکارا، اربیل، شانگهای، دهلی، کوالالامپور، آلماتی، نجف، کابل، گوانگجو، کویت، میلان، مسکو، وارنا، سنت پترزبورک و جده می باشد

پروازهای این شرکت از دبی به، تهران، قشم، لار و مشهد ختم می شود.

پروازهای کویت به تهران و شیراز و مشهد می انجامد

پروازهای مشهد نیز به ، دبی، نجف، کویت، جده ، دمام، استامبول، دمشق و بیروت می انجامد.

 

کلاس های پروازی

 

برخی از شرکت های هواپیمایی بر اساس در خواست و نیاز توریست ها، اقدام به پشتیبانی از کلاس های پروازی مختلفی می کنند. برای نمونه هواپیمایی ماهان از دو کلاس پروازی تجاری و معمولی پشتیبانی می کند. تفاوت این دو کلاس بدین صورت است که مسافر در کلاس پروازی در نهایت آرامش به سر می برد چرا که کنترل بسیاری از امور نظیر تنظیمات صندلی ، استراحت، مطالعه و … را بر عهده دارد.

کلاس معمولی شامل ۳۱ صندلی است، که در مقایسه با سایر شرکت ها فضای بیشتری را برای آسایش در اختیار توریست ها قرار می دهد.

 

مطالب مرتبط