کیش ایر

کیش ایر یکی از شرکت های هواپیمایی موفق ایرانی است که فعالیت های خود را از سال ۷۱ در منطقه آزاد کیش آغاز کرده است. این شرکت هواپیمایی هم اکنون ارائه دهنده ی سرویس به توریست های داخلی و خارجی به صورت پروازهای داخلی و بین المللی است.

 

کیش ایر از آن جا رشد یافت که هدفشان بر مبنای رشد ارتباطات کیش با سایر نواحی و نقاط بود. در زمان شروع فعالیت کیش ایر، با اجاره ی دو فروند هواپیما کار خود را شروع کرد. کیش ایر کار خود را به طور خصوصی شروع کرد و کماکان نیز به طور خصوصی ادامه می دهد.

این شرکت به در خواست سازمان هواپیمایی کشوری، در سال ۹۰ موظف شد که توپولوف هایش را از لیست ناوگانش حذف کند.

کلاس های پروازی کیش ایر

این هواپیمایی نیز ارائه دهند هی کلاس های پروازی مختلفی نظیر اقتصادی و تجاری است. برای نمونه کلاس پروازی تجاری آن در مسیر های مشهور تهران- کیش- تهران و  تهران- مشهد- تهران به خوبی انجام می شود.

 

پرواز های داخلی کیش ایر

کیش ایر بر مبنای توسعه اهداف ارتباطی خود، با سایر استان ها اقدام به ارائه ی پروازهایی کرد که نمونه ای از آن را مشاهده می کنید

کیش، شیراز، اصفهان، مشهد، رشت، تبریز، بندعباس، آبادان، یزد، کرمانشاه، عسلویه و ابوموسی

پروازهای خارجی

بعد از اینکه کیش ایر، پروازهای داخلی خود را توسعه داد سعی بر آن داشت تا پروازهای خارجی را توسعه دهد از این رو اولین پروازهای خارجی اش را برای دبی و ابوظبی انجام داد.

 

نکات تکمیلی

ناوگان هوایی کیش ایر هم اکنو ن شامل سه فروند هواپیمای فوکر ۱۰۰، چهار فروند هواپیمای MD-82، و سه فروند هواپیمای MD-83 می باشد. ناگفته نماند که در سال های گذشته دارای هواپیماهای فوکر ۵۰ بوده که برای ارتقای کیفیت کاری آن ها را به فوکر ۱۰۰ ارتقا داده است. همانطور که می دانید هواپیماهای فوکر یکی از موفق ترین هواپیماها در پرواز ها بوده اند

مطالب مرتبط