چگونه از ابتلا به ویروس کرونا در سفرهای ضروری پیشگیری کنیم؟

توصیه ما و همچنین منطقی ترین روش برای پیشگیری از مبتلا نشدن به ویروس کرونا در خانه ماندن در این روز ها می باشد .اما اگر برای شما یک سفر ضروری و کاری پیش آمد و باید به یکی از شهرستان ها سفر کنید باید برای پیشگیری از مبتلا نشدن به ویروس کرونا مواردی را رعایت کنید.

از مهم ترین وسایل هایی که باید در این اوضاع به همراه داشته باشید عبارتند از:

۱- ماسک

۲-اسپری الکل

۳-ژل شست و شو

۴-داروهای تب بر

۵-دستمال کاغذی

۶-تب سنج

 

از جمله پیشگیری های دیگر برای یک سفر ضروری در این اوضاع خرید بلیط می باشد.شما می توانید بهترین روش را انتخاب کنید و بلیط سفر خود را بصورت اینترنتی خریداری کنید.خرید بلیط اینترنتی در این روزها هم برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری می باشد و هم در زمان شما صرفه جویی می شود.

 

اگر قصد خرید بلیط هواپیما دارید به آژانس ها مراجعه نکنید و به راحتی از سایت های معتبر می توانید بلیط مورد نظر خود را به روز ترین قیمت خریداری کنید.

 

به یاد داشته باشید برای استفاده از وسیله های نقلیه عمومی این روزها کمی استرس ایجاد می کند که می توانید از تماس زیاد دست ها با دسته های صندلی خودداری کنید و همچنین اگر به این کار عادت دارید و دست های خود را به دسته های صندلی می زنید ,می توانید قبل از نشستن با مواد ضد عفونی آن را تمییز کنید.به یاد داشته باشید بعد از رسیدن به مقصد هر چند در مدت کوتاه دو ساعت هم باشد دست های خود را حتما با صابون و مایع دست شویی به مدت ۲۰ ثانیه بشورید.

(در هنگام سفر علاوه بر اینکه صندلی خود را ضد عفونی کرده اید باز هم سعی کنید که دست های خود را به چشم ها، دهان یا بینی تان نزنید.)

 

از نکته های مهم دیگر که در وسیله های نقلیه های عمومی باید رعایت کنید ,استفاده از ماسک می باشد .اگر شما در طول مسیر عطسه زدید باید با دستمال جلو بینی خود را بگیرید و بعد از آن دستمال را در سطل زباله بیاندازید.

 

اگر مسیر سفر شما دور می باشد و باید ناهار یا شام در طول سفر میل کنید ,به یاد داشته باشید در این روزها خیلی باید دقت کرد و از هر رستوران غذا سفارش ندهید و در حد ممکن از غذاهای بسته‌بندي که در ساخت آن ها کم ترین دخالت دست وجود دارد استفاده کنید.

 

اگر قصد اقامت در هتل دارید قبل از استراحت در اتاق بالش ها و تخت را با اسپری های مخصوص ضدعفونی کنید.

 

نکته ای دیگر که باید رعایت کنید استفاده از آب در طول مسیر می باشد که شما می توانید  از آبهای آشامیدنی پلمپ استفاده کنید.

مطالب مرتبط