آیا می توان بلیط سفرهای خارجی لغو کرد؟

بعد از شیوع بیماری کرونا در سراسر دنیا ,اغلب توریست ها و گردشگران بلیط سفرهای خود را لغو می کنند.از اوایل اسفند که بیماری تقریبا در شصت کشور دنیا هم کشف شد,اکثر افرادی که از قبل تورهای خارجی را رزرو کرده اند ,قصد لغو آنها را دارند.اما بدانید لغو سفرهای خارجی جریمه دارد. به این صورت که هزینه تورهای خارجی به هتل ها و لیدرهای آن ها چند ماه قبل پرداخت شده است و قابل بازگشت نمی باشد.

طبق صدور بخش نامه ای برای ساز و کار لغو سفر توسط سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از ابتدای اسفند ماه ۱۳۹۸ درخواست لغو سفر را دارد، بدون دریافت جریمه، نسبت به بازگشت وجه او اقدام شود.اما قابل توجه مسافرین محترم که تورهای خارجی را رزرو کرده اند و بلیط های آنها قبلا صادر شده است بدانید که به دلیل وسعت ضرر و زیان وارده به دفاتر خدماتی، عودت وجه کامل تمامی وجوه دریافتی امکان پذیر نبوده و به همین دلیل در حال حاظر بین دفاتر و آژانس های گردشگری و سازمان های مربوطه در حال رایزنی می باشند که برای این مورد چه اقدامانی برای بازگشت هزینه ها انجام شود.

یکی دیگر از روش ها برای رفتن مسافرت ها خارجی که در حال حاظر پیش بینی شده است که شامل مسافرین چین می شود این است که هزینه جریمه آنها کمتر شود یا اینکه می توانند هزینه آنها باقی بماند و در طول یک سال آینده سفر را داشته باشند.

اما با دستورات مقامات و برای شیوع پیدا نکردن بیماری کرونا و حفظ جانان هم وطنان در اخرین بخش نامه اکثر خطوط هوایی خارجی و ایرانی از تاریخ ۴  و ۶ اسفند برای لغو بلیط هواپیما هزینه را کامل باز می گردانند.

مطالب مرتبط