کلیسای ترینیتی گرگتی گرجستان

 

یکی از مقصد های ایرانی ها تور گرجستان می باشد.گرجستان به عنوان یکی از مقاصد جذاب گردشگری در بین مسافران به خصوص ایرانیان مطرح شده است که در کنار طبیعت بی نظیر و فوق العاده ای که دارد سالانه هزاران هزار گردشگر و توریست این کشور زیبا را به عنوان مقصد اصلی برای سپری کردن اوقات و لحظات شاد انتخاب نمایند.

در این پست از سایت گردشگرها قصد معرفی کلیسای ترینیتی گرگتی گرجستان داریم,این کلیسا در کوهستان های شمال شرقی گرجستان به نام قازبگی واقع شده و فاصله ی آن تا شهر زیبای تفلیس ۱۵۲ کیلومتر می باشد.این کلیسا یکی از مکان های مذهبی گردشگری گرجستان می باشد که در حال حاضر به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان مطرح می باشد و مسافران زیادی سالانه برای بازدید از آن به گرجستان سفر می کنند.

 

این کلیسا در استان خوی و روستای گرگتی واقع شده است که تنها کلیسا مقدس بزرگ در این استان می باشد.کلیسای ترینیتی گرگتی گرجستان منحصر به فرد می باشد ,یعنی این کلیسا در زیر قله های پنجمین کوه بلند گرجستان یعنی کوه قازبگی که در میان کوهستان های شمال شرقی گرجستان می باشد و در فاصله ۱۵۲ کیلومتری از شهر زیبا تفلیس قرار دارد واقع شده است.

یکی از خاص ترین مکان ها برای عکاسی در این کلیسا ,زمانی می باشد که شما به بالای این کلیسای دیدنی می روید است.زیرا شهر استپ انسمیندا را خواهید دید که در قرن ۱۴ میلادی در ارتفاع ۲۱۷۰ متری ساخته شده است. ناگفته نماند که اسم این روستا نیز از نام کلیسا ترینیتی گرگتی گرفته شده است چرا که روستا گرگتی نزدیک ترین محل به این کلیسا می باشد.

 

تاریخ این کلیسا به این صورت بیان شده است که مردم در گذشته افسانه های زیادی را در مورد آن ساخته اند که یکی از آن ها به این صورت بوده که در گذشته فردی به نام امیرانی از دست خدایان آتش را به سرقت می برد و خدایان به منظور مجازان وی او را در بالای کوه قازبگی به زنجیر می کشند.البته داستان های دیگری هم در مورد این کلیسا وجود دارد که ما از باز نشر آن خودداری میکنیم.

یکی دیگر از معروف شدن این کلیسا در گرجستان این می باشد که در زمان های قدیم که در کشور گرجستان جنگ بوده است از کلیسای ترینیتی گرگتی گرجستان برای نگهداری اشیای گران قیمت و ارزشمند استفاده می شده است.

نقوش بسیار زیبا و دیدنی بر روی برج این کلیسا و همچنین سبک معماری آن که به صورت معماری های قرون وسطایی است ,زیبایی خاصی در آن مشاهده می شود.دیگر زیبایی هایی که در این کلیسا می توانیم ببنیم ,نمادهای مسیحی باستانی و نقاشی های دیواری بسیار زیبا و تماشایی که نکته جالب این است که گردشگران می توانند تنها برای تماشا و دعا به این کلیسا بروند و حق هیچ گونه فیلم برداری و عکس برداری از این کلیسا را ندارد و البته یکی از ویژگی های متمایز کننده این کلیسا از سایر کلیسا ها پنجره های آن می باشد زیرا پنجره ها به گونه ای ساخته شده اند که نور کمی وارد کلیسا شود و در بیشتر ساعات روز فضای کلیسا تاریک باقی بماند.

 

دیگر خوبی های رفتن به این مکان دیدنی گرجستان این است که شما هنگام رفتن به کلیسا ترینیتی گرگتی شاهد مناظر کوه های سر به فلک کشیده قفقاز و دشت های سرسبز و همینطور طبیعت بکری که در اطراف این کلیسا وجود دارد شما رو حیرت زده می کند.آب زلال و شفاف رودخانه ی چخری که در نزدیکی مرز روسیه قرار دارد ,هم خود یکی دیگر از تفریحات خوب در نزدیکی این کلیسا می باشد.

 

 

دسترسی به این کلیسا از سه طریق می باشد:

روش پیاده روی، ماشین و اسب سواری, اگر بخواهید پیاده به بالای این کلیسا بروید حدود ۳ ساعت زمان لازم است که کمی زمان را از شما میگیرید.

مطالب مرتبط