جاذبه‌های دیدنی تفلیس

یکی از ارزان ترین تورهای خارجی ,تور تفلیس می باشد.تفلیس پایتخت گرجستان می باشد که مکان های دیدنی و تاریخی زیبایی دارد.شما می توانید با انتخاب تور ارزان تفلیس از آژانس های معتبر یک سفر خارج از کشور خوب و به یاد ماندنی در تفلیس تجربه کنید.

ما در این پست قصد داریم چند مکان دیدنی تفلیس برای شما معرفی کنیم .تفلیس شهری بسیار زیبا می باشد که می توانید در خیابان ها دو نوع معماری و سبک را در کنار هم ببینید.به این صورت که ساختمان های لوکس و نو ساز این شهر در کنار ساختمان های قدیمی با معماری خاص ببینید.

 

 

کلیسای متخی

از جمله کلیسای های معروف تفلیس ,کلیسای متخی می توان معرفی کرد.این کلیسا در کنار مجسمه پادشاه واختانگ ساخته شده است که این پادشاه بنیانگذار شهر تفلیس بوده است.قدمت این کلیسا به قرن سیزدهم می رسد که در سال های گذشته تعمیر و بازسازی شده است.

 

 

پل صلح

یکی از سازه های خاص و پیشرفته که در سال ۲۰۱۰ توسط یک معمار ایتالیایی به نام میشل دلوچی رو رودخانه ای شهر تفلیس ساخته شده است ,پل صلح می باشد.شما می توانید با پیاده روی بر روی این پل به پارک رایک برسید , با استیل و شیشه و معماری مدرن ساخته شده است که از مکان های زیبای شهر تفلیس می باشد.

 

 

 

کلیسای جامع تثلیث

یکی از مکان های تاریخی تفلیس که از مرکز شهر هم نمایان می باشد ,کلیسای جامع تثلیث می باشد.این کلیسا که بزرگ‌ترین نماد کلیسای ارتودوکس گرجستان می باشد که ارتفاعی ۸۴ متری دارد و در بالای آن ک صلیب از جنس طلا روی گنبد مرکزی وجود دارد.

 

 

 

قلعه ناریکالا

از مکان های تاریخی و دیدنی تفلیس می توان قلعه ناریکالا را برای شما معرفی کرد. این مکان دیدنی شهر تفلیس روی تپه‌ای شیب‌دار، در میان چشمه‌های سولفور و باغ گیاه‌شناسی قرار دارد که بسیار مکانی زیبا می باشد.قدمت ساختمان به قرن چهارم باز می گردد که سال های بسیار قبل توسط آتش سوزی تخریب شده است ,و در قرن سیزدهم بازسازی شده است.

مطالب مرتبط