دیدنی های کشور گرجستان

کشور گرجستان دیدنی ها و زیبایی های خارق العاده ای را در خود دارد. این کشور به سبب اقلیم متفاوت و بی نظیر خود هر ساله علاقه مندان بی شماری را به خود جذب می نماید.

اگر قصد دارید با اقلیم، تاریخچه و فرهنگ مردمان این سرزمین زیبا بیشتر آشنا شوید مطلب «با کشور گرجستان بیشتر آشنا شوید» را مطالعه نموده و همچنین می توانید برای کسب اطلاعات در مورد اخذ ویزای گرجستان به مطلب«مدارک ویزای گرجستان»  مراجعه نمایید.

شهر تفلیس:

 

شهر تفلیس از زیبا ترین شهرهای گرجستان است که به عروس شهر های آسیایه میانه و قفقاز شهرت دارد. شهر تفلیس با پارک های بی نظیر به همراه رودخانه زیبای متکواری که از وسط شهر تفیس عبور می کندمناظر زیبا، خیره کننده و چشم نوازی را ایجاد می کند که نگاه گردشگران را به خود جلب می نماید.

 

تفلیس مجموعا ۵ دریاچه دارد که قابل شنا کردن و قایق سواری هستند و یکی از آنها آنقدر بزرگ است که گرجی ها آن را دریا می نامند. همچنین  پارک آبی و از همه مهمتر مجسمه های هنری و زیبایی در شهر وجود دارند که شهر را تبدیل به موزه سر گشوده ای نموده اند .

در زبان گرجی این شهر تیفلیسی یا تهبیلیسی مشتق از واژه تپهیلی (به معنای گرم؛ منسوب به چشمه‌های آب گرم تفلیس) و در زبان عربی تفلیس نامیده می‌شود. هوای تفلیس به سبب نسیمی که از کوهستانها در دره‌های اطراف می‌وزد همیشه پاکیزه‌ و روح افزاست. متوسط درجه حرارت آن ۲ر۱۳است.

در گرمترین ماه تابستان درجة حرارت به ۲ر۲۵ و در سردترین ماه زمستان به ۹ر۰- می‌رسد. از آذر تا اسفند (بین ۳۰ تا ۳۵ روز) دمای هوا به زیر صفر می‌رسد . متوسط سالانة بارندگی ۵۰۵ میلیمتر است که ۳۴ آن در ماههای گرم می‌بارد. حدود ۲۵ روز از فصل تابستان آن بسیار گرم است و دمای هوا تا ۳۰ بالا می‌رود.

شهر سنگی اوپلیستیخه:

 

این شهربزرگترین شهر سنگی دنیا می باشد که در اصل تحت الفظی(معنی لغوی) به معنی معبد خدایان است. مهمترین آثار باقی مانده از دین پیکانیزم در این محوطه باستانی وجود دارد و قدیمیترین سد ، داروخانه ، بازار، امفی ﺗﺌﺎتر ،کلیسای قدیمی معروف به سن جورجی، معابد، زندان، سیاه چال و کارگاه شراب سازی و داروخانه و پا وصدها اثر باستانی دیدنی درکنار طبیعت بی نظیر این شهر یکی از مهمترین مکانهای دیدنی بین دو شهر تفلیس و باتومی در نزدیکی تفلیس می باشد.

 

مطالب مرتبط