سوغات گرجستان

گرجستان یکی از کشورهایی است که جز لیست سفر ایرانی ها می باشد,اکثر تورهای دفترهای هواپیمایی تور گرجستان دارند.ما در این پست قصد داریم برای شما سوغات های معروف گرجستان معرفی کنیم.امیدواریم وقتی سفر به گرجستان دارید ,علاوه بر یک سفر خوب بتوانید خرید های خوبی از سفر خود داشته باشید.

مراکز تجاری گرجستان جنس های لوکس دارند و اغلب این مغازه ها تخفیفی برای اجناس ندارند و قیمت آنها ثابت می باشد.اما اگر از بازارچه ها و دست فروشان اجناسی مانند صنایع دستی و سوغات بومی این کشور خرید کنید,حتما برای شما تخفیف می دهند .شما برای اینکه دست خالی از گرجستان بر نگردید و یک سوغاتی مناسب و بومی گرجستان برای خانواده و دوستان خود بخرید با ما همراه باشید.

زیورآلات میناکاری

یکی از زیباترین سوغاتی های دست ساز و بومی گرجستان زیورآلات میناکاری شده می باشد.میناکاری در گرجستان سابقه‌ای طولانی دارد و از قرن هشتم تا پانزدهم میلادی رایج بوده است,اما مدتی این کار از فرو میکشد .از قرن بیستم این کار دوباره در گرجستان زنده شد و هم اکنون با شیشه‌ها و فلزات رنگی ذوب شده مثلا نقره، مس و طلا این کار ادامه دارد و زیورآلاتی بسیار زیبا و شیک می سازند.این زیور آلات بسیار زیبا در حال حاظر یکی از محبوب ترین سوغاتی های گرجستان در بین گردشگران تبدیل شده است.

محصولاتی با طرح خینکالی

یکی از سوغاتی های سنتی و بومی گرجستان که غذای ملی این کشور محسوب می‌شود و در واقع دامپلینگ گرجستانی محسوب می شود,خینکالی است.محصولاتی چون جوراب و تیشرت، ماگ و لیوان یا محصولات مشابه. این سوغاتی‌ها قیمت مناسبی دارند ,که شما می توایند خریداری کنید.

رومیزی با طرح‌های سنتی آبی

یکی از محصولات و سوغاتی های مخصوص گرجستان,رومیزی های آبی رنگ با طرح های گوزن و انواع پرندگان است.این رومیزی ها با طرح های سنتی مردم گرجستان ساخته می شود که در سال های اخیر مورد توجه گردشگران و توریست ها شده است.

لباس‌های سنتی با تغییرات مدرن

یکی از سنت هایی که تمام کشور ها و شهرها دارند لباس های سنتی می باشد.اما تولیدکنندگان گرجستانی با فکری مناسب توانسته اند لباس های سنتی خود را بصورت مدرن تولید کنند و در بازارچه‌ها و مراکز خرید گرجستان برای فروش بزارند.همین کار باعث شده است که بصورت زیاد بفروش برسد و جز سوغاتی های گرجستان تبدیل شود.

اشیا و ظروف سرامیکی

اگر قصد خرید در گرجستان دارید و عاشق کارهای هنری مانند ظروف هستید,باید به مغازه هایی که سوغاتی می فروشند بروید .در این مغازه ها اشیا سرامیکی زیبایی وجود دارد که حتما نظر شما را جلب می کند.

چای و مربا

یکی از سوغات خاص گرجستان مربا می باشد.مرباهایی متفاوت مانند مربای گردو ,مربای گیلاس سفید و دانه‌ی کاج که مزه ی خاص و خوشمزه ای دارند.چای هم یکی از محصولاتی است که سوغات گرجستان می باشد و برندهای خاصی دارد.

شال و روسری پشمی

یکی دیگر از سوغاتی های گرجستان,شال و روسری می باشد.شال های پشمی با طرح های مختلف در انواع رنگ های می توایند به عنوان سوغاتی از گرجستان بخرید در قیمت های مناسب و حمل آسان هم دارد.

مطالب مرتبط